Tıbbi Sekreterlik Kursu

Günümüzün en gözde mesleklerinden biri olan Tıbbi Sekreterlik için fırsatı ayağınıza getiriyoruz. En kapsamlı ve yeni bilgilerden oluşan Tıbbi Sekreterli Eğitimimiz ile kendinize meslek edineceksiniz. Üniversite onaylı ve e-devlet sorgulanabilir sertifikanızla kolayca sağlık sektöründe iş bulacaksınız.. Sizler için ürettiğimiz Tıbbi Sekreterlik Kursu rakiplerine oranla ve onlardan farklı olarak en yeni ve güncel bilgilerle donatılmış ve birçok farklı konularla desteklenmiştir. Siz de bir doktorun asistanlığını yapmak ve hatırı sayılır gelir elde etmek için Tıbbi Sekreterlik Kursumuza katılabilirsiniz. Aynı zamanda Hasta Kabul Danışmanı olarak yurt içi ve yurt dışında iş imkânına sahip olabilirsiniz.

Basit 0(0 Derecelendirmeler) 0 Kayıtlı Öğrenci Turkce
Oluşturan Online Eğitim Akademi
Son Güncelleme Tarihi Pz, 17-Eyl-2023
+ Daha fazla göster
Kurs Hakkında

Tıbbi Sekreterlik Kursu’nun Amacı Nedir?

Tıbbi Sekreterlik Kursu’nun amacı nedir birlikte inceleyelim. Tıbbi Sekreterlik Kursu’nun amacı, tıbbi sekreterlere tüm tıbbi dokümanların çeşitlerine hâkim olmaları, yasal düzenlemeleri bilmeleri, kullanım alanlarını öğrenmeleri, hastane arşivinin oluşturmaları ve gerekli düzenlemeleri yapmaları için gerekli tüm bilgi ve becerileri kazandırılmasıdır.

Ülkemizde her geçen gün yeni bir sağlık kurumu faaliyete başlamaktadır. Faaliyete başlayan bu sağlık kurumlarının personele ihtiyacı vardır. Ancak oluşan bu talebin karşılanması mevcut şartlarda çok zordur. Bu nedenle Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programlarına olan talep sürekli artmaktadır. 

Kısaca belirtmek gerekirse devlet hastanelerinin, özel hastanelerin ve yeni kurulan özel hastanelerin tıbbi sekreter ve hasta kabul danışmanlarına, insanların da Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programlarına talebi artmaktadır. 

Sağlık alanında çalışmak isteyen, resmi ve özel hastanelerin talebine uygun olarak kariyer hedefleyen kişiler için Tıbbi Sekreterlik Kursu hazırladık. Tıbbi sekreterlik ve hasta kabul danışmanlığı yapmak isteyen katılımcılarımız için en yeni bilgileri ve en güncel uygulamaları içeren bir sertifika programı oluşturduk.  Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programımızı alanında uzman eğitmenimizle birlikte hazırladık.

Bunların yanında ihtiyacınız olacak olan kurumsal iletişim ve Excel konularını da Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programımıza dâhil ettik. Böylece geniş kapsamlı ve her anlamda işinize yarayacak bir program ortaya çıkardık.

Meslek edindirme sertifika programları ve eğitimlerimizden olan Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı’nın katılımcılarımız tarafından yoğun olarak talep edilmesinin başka nedenleri de vardır. 

En önemli nedenlerden biri yabancı ülkelerin, özellikle Avrupa Birliği (AB), yoğun olarak Tıbbi Sekreterlik ve Hasta Kabul Danışmanı alımı yapmaktadır. Katılımcılarımızın çoğunluğu yurtdışı çalışma imkânlarından yararlanmak için de Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı’nı talep etmektedirler.

Katılımcılarımızın Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı’nı talep etmesinin bir diğer sebebi de sağlık alanında hizmet veren resmi ve özel kurumlarda çalışan personelin terfi almayı istemesidir. Çünkü Tıbbi Sekreterlik ve Hasta Kabul Danışmanı olabilmek için e devlet görünür, üniversite onaylı sertifikaya sahip olmaları gerekmektedir. 

İki önemli noktaya dikkatinizi çekmek isteriz. Öncelikle ister yurtiçinde ister yurtdışında çalışmak isteyen katılımcılar üniversite onaylı, e devlet görünür ve uluslararası akredite sertifikalarımızla istedikleri yurtiçi veya yurtdışı, resmi veya özel kurumda çalışabilirler. Dikkat çekmek istediğimiz diğer bir konu ise size sunulan bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak ve bir konuda sizleri aydınlatmaktır. 

Sıkça dile getirildiği gibi Tıbbi Sekreterlik ve Hasta Kabul Danışmanı olabilmek için Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı’nı bitirmekle birlikte MEB onaylı sertifikaya sahip olmak gerektiği gibi kirli ve yanlış bir bilgi sizlere ulaşmaktadır. 

MEB onayı lise eğitim sonrası için geçerli değildir. Üniversite ve üniversiteye muadil sertifikasyonlara YÖK karar vermektedir ve tek geçerli kurumdur. Dolayısıyla sertifikanızın üniversite onaylı olması gerekmektedir. 

Bu noktada katılımcılara Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı satarken böyle bir yanlış bilgi sunulmaktadır. Tekrar etmekte fayda vardır ki tıbbi sekreterler üniversite onaylı sertifikalara sahip olmaları söz konusudur. Tıbbi sekreterlik eğitimi alındıktan sonra üniversite onaylı tıbbi sekreterlik sertifika ve belgelerine sahip olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. 


Tıbbi Sekreterlik Kursu Ile Kazanımlarınız

Tıbbi Sekreterlik Kursu ile kazanımlarınız şunlardır:

 • Gerekli tıbbi terminolojiye hâkim olacaksınız.
 • Yönetmelikler hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
 • Hasta ihtiyaçları ile doktorların taleplerini yerine getirme becerisine sahip olacaksınız.
 • Hasta kayıtlarının tutulması, hasta kayıtlarının açılması gibi görev tanımınızda yer alan işleri başarıyla gerçekleştireceksiniz.
 • Sahip olduğunuz tıbbi sekreterlik sertifikası sizi bir adım öne çıkaracak.
 • Uzaktan eğitimle istediğiniz her an bilgi hatırlamak için derslerinize tekrar bakabileceksiniz.


Tıbbi Sekreterlik Kursu’nda Farkımız

Tıbbi Sekreterlik Kursu’nda farkımız şunlardır:

 • Güncel ve yeni bilgilerden oluşan en kapsamlı Tıbbi Sekreterlik Kursu’nu sunuyoruz.
 • Alanında uzman Tıbbi Sekreterlik eğitmeni ile çalışıyoruz.
 • Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı’na 7/24 erişim sağlıyoruz.
 • Gelişmelere uygun olarak Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı’nda güncelleme yapıyoruz.
 • Tıbbi Sekreterlik eğitmeninden danışmanlık almanızı sağlıyoruz.
 • Üniversite onaylı, e-Devlet’te sorgulanabilir, uluslararası akredite Tıbbi Sekreterlik Kursu sertifikası veriyoruz.
 • Sistemimize yüklediğiniz CV’nizi, tamamladığınız eğitimle ilgili ya da ihtiyaca yönelik olarak kurumlarla paylaşıyoruz.


Tıbbi Sekreterlik Kursu Yanında Önereceğimiz Diğer Eğitimler

Tıbbi Sekreterlik Kursu yanında önereceğimiz diğer eğitimler hakkında konuşalım. Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı meslek edindirme programlarımızdan biridir. 

Katılımcılarımız meslek edinmek ve sağlık kuruluşlarında çalışmak için Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programımıza katılım sağlamaktadır. Devlet hastaneleri, sağlık ocakları, aile sağlığı merkezi, poliklinikler gibi resmi kurumlarda ve tüm özel iştiraklerde tıbbi sekreter ve hasta kabul danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşları maalesef kötü olayların gerçekleştiği ve yine maalesef sıkça sinirlerin gerildiği yerler olabilmektedir. Böyle bir ortamda stresinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Stresi yoğun olarak yaşamanızda sizin sağlığınızı bozabilir. 

Oysa belirli bir seviyeye indirilebilen ve kontrol edilebilen stres başarı sağlamaktadır. Bu noktada Stres Yönetimi Eğitimi edinerek stresinizi kontrol edebilir ve olumlu olarak kullanabilirsiniz.

Stres kontrolünün yanında size karşı hasta ve hasta yakınlarının yapabileceği olumsuz söz ve davranışlara karşı da öfkenizi kontrol edebilirsiniz. Öfke Kontrolü Eğitimi olumsuz durumlarda öfkenizi kontrol etmeniz için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri size vermektedir.

Son olarak size önerimiz hızlı okumadır. Belgeleri hızlı okuyabildiğinizi ve hastaların işlemlerini hızlıca tamamlayabildiğinizi düşünün! Sağlık kuruluşuyla mülakata girdiğinizde Hızlı Okuma Kursu sertifikasının özgeçmişinizde nasıl parlayacağını hayal edin! 

Hızlı okuma sertifikası insan kaynaklarının dikkatini çekecektir. Çünkü bu hastanenin faydasına olacaktır.


Tıbbi Sekreterlik Kursu Nedir?

Tıbbi Sekreterlik Kursu nedir sorusunu cevaplandıralım. Tıbbi sekreterler çalıştıkları sağlık kuruluşunun, amaçlarını ve özelliklerini bilmek zorundadırlar. Sağlık hizmeti veren bu kuruluşlar içinde tıbbi dokümantasyon süreci bulunmaktadır. 

Tıbbi sekreterin, sağlık kuruluşlarında bu süreci sağlıklı bir şekilde takip edebilmesi ve aynı zamanda da tıbbi sekreter özelliklerine sahip olması gerekir. İşte bu eğitim bu özellikleri sağlayan özellikle bir eğitimdir.

Hasta Kabul Kursu size meslek edindirmek ve resmi kurumlara atanmanız için hazırlanmış bir sertifika programıdır. Sertifikaya sahip olduktan sonra iş başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. 


Tıbbi Sekreterlik Kursu Gereksinimleri Nelerdir?

Tıbbi Sekreterlik Kursu gereksinimleri nelerdir hep birlikte keşfetmeye devam edelim. Video Tıbbi Sekreterlik Eğitimi’nde akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar gibi akıllı bir cihaza sahip olmanız ve ağ bağlantınız olması gerekmektedir. 

Öğrenci portalında açılacak olan Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı videolarını izleyerek eğitime katılabilirsiniz.


Tıbbi Sekreterlik Kursu’na Kimler Katılmalı?

Tıbbi Sekreterlik Kursu’na kimler katılmalı sorusunu cevaplandıralım.

 • Sağlık kurumlarında görev alan kişiler,
 • Sağlık kurumlarında görev almak isteyen kişiler
 • Resmi veya özel sağlık kurum ve kuruluşlarında danışman, hasta yönlendirme personeli, hekim asistanı ve kayıt işlemleri personeli olarak çalışan kişiler,
 • Resmi veya özel sağlık kurum ve kuruluşlarında danışman, hasta yönlendirme personeli, hekim asistanı ve kayıt işlemleri personeli olarak çalışmak isteyen kişiler,
 • Hâli hazırda tıbbi sekreter olarak görev yapan kişiler bu Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı’na katılabilirler.


Tıbbi Sekreterlik Kursu İş Olanakları Nelerdir?

Tıbbi Sekreterlik Kursu iş olanakları nelerdir hep birlikte keşfedelim. Bu eğitimi alan kişiler,

 • Kadrolu olarak özel hastanelerin bünyesinde,
 • Sözleşmeli olarak üniversite araştırma hastaneleri ve devlet hastanelerinde, 
 • Diş hekimliklerinde,
 • Polikliniklerin bünyesinde,
 • Tıbbi laboratuvarlar içerisinde,
 • Tıp merkezleri ve sağlık ocaklarında iş imkânına sahip olabilirler.

Tıbbi sekreter olarak çalışan bireyler işe kabul edildikleri sağlık kuruluşlarını özelliklerini ve amaçlarını yakından bilmek durumundadırlar. Hasta bilgilerini kayıt altına alırken titiz çalışmalıdırlar. Adaylar eğitim hizmeti sunan kurumlardan sertifika almadan iş başvurusu yapmamalıdırlar.


Tıbbi Sekreterlik Kursu Online Sertifika

Tıbbi Sekreterlik Kursu online sertifika sahibi olmak için eğitimini tamamlamanız gerekmektedir. Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı modüllerini tamamladıktan sonra eğitim bitirme sınavına gireceksiniz. Sınavdan sonra online Tıbbi Sekreterlik Eğitimi sertifikalarınızı indirebilirsiniz. 

 

Tıbbi Sekreterlik Kursu basılı sertifikalarınızı eğitim tamamlandıktan sonra talep ettiğinizde kargo ile adresinize teslim edilir.


Tıbbi Sekreterlik Kursu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Tıbbi Sekreterlik Kursu sertifikası ne işe yarar hep birlikte inceleyelim. Tıbbi Sekreterlik eğitim programı sertifikası ile katılımcılar, tüm kamu ve özel hastaneler ile dispanser, poliklinik, aile hekimliği gibi sağlık kuruluşlarında çalışma imkânına sahip olabilecektir. 

Tıbbi Sekreterlik eğitim programında öğrendiğiniz kurumsal iletişim ve Excel gibi ekstra bilgiler de öne çıkmanıza vesile olacaktır.


Tıbbi Sekreterlik Kursu Sertifikasıyla Ne İş Yapabilirsiniz?

Tıbbi Sekreterlik Kursu sertifikasıyla ne iş yapabilirsiniz sorusunu cevaplandıralım. Tıbbi Sekreterlik Eğitimi sertifikası ile katılımcılar, özel ve kamu hastanelerinde, polikliniklerde, dispanserlerde, aile hekimliklerinde ve laboratuvarlarda, tıbbi sekreter ve hasta kabul danışmanı olarak çalışabilecektir. 

Tıbbi Sekreterlik Eğitimi sertifikasinin size sağlayacağı en önemli avantaj, resmi ve özel hastanelerde hasta kayıt kabul ve büro görevlerini yerine getirebileceksiniz. Sağlık hizmetlerinin verildiği sağlık kurum ve kuruluşlarının kadrolarında çalışabilirsiniz. 

Arzu ettiğiniz ya da talep edildiğiniz herhangi bir sağlık kuruluşunda tıbbi sekreter ve hasta kabul danışmanı olarak görev alabilirsiniz. Örneklerle desteklemek gerekirse; devlet hastanelerinde, özel hastanelerde, sağlık ocağı aile sağlığı merkezi gibi sağlık kuruluşlarında görev alabilir, çalışabilirsiniz.


Video Tıbbi Sekreterlik Kursu

Video Tıbbi Sekreterlik Kursu, kendi zaman yönetimini kendi yapmak isteyen katılımcılarımızın tercih ettiği eğitim modelidir. Katılımcılarımız, istedikleri herhangi bir anda Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı videolarını izleyebilirler. Tıbbi Sekreterlik Eğitimi videoları yarım bıraktıklarında, kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. 

Video Tıbbi Sekreterlik Eğitimi’nin bir diğer avantajı, katılımcılarımızın eğitime istediğiniz yerden katılabilmeleridir. Katılımcılarımızın Tıbbi Sekreterlik Eğitimi videolarına ulaşmak için herhangi akıllı bir cihaza ve ağ bağlantısına sahip olmaları yeterlidir.

Uzaktan eğitim size önemli avantajlar sağlamakta ve kendi zaman yönetiminizi kendinizin yapmasına olanak vermektedir. Online eğitim konfor alanınızdan çıkmadan ve yeme-içme, yol gibi masraflara katlanmadan eğitim almanıza vesile olmaktadır. Uzaktan eğitim sisteminin bu avantajlarından yararlanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Video derslerin içeriğini görmek için Eğitim Kutusu web sitesi üzerinden kayıt olduktan sonra Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı’nı satın almanız gerekmektedir. Satın alım yaptığınızda ders videoları açılacaktır. Ders videolarını tamamladıktan sonra eğitim bitirme sınavına katılabilirsiniz. 

Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı sınavına ne zaman isterseniz katılım sağlayabilirsiniz. Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı sertifikasına sahip olabilmek için soruların en az yarısını doğru cevaplamanız gerekecektir. Sertifika sınavda başarılı olan adaylara verilmektedir. Sertifika almaya hak kazanmak için soruların en az yarısını doğru cevaplamalı ve sertifikanızı talep etmelisiniz. 

Eğer sınavda başarısız olursanız sınavı tekrarlama şansınız bulunmaktadır. Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı sınavını üç (3) kere tekrarlama şansınız bulunmaktadır. Yine başarısız olursanız eğitimi tekrar izlemeniz gerekmektedir. 

Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı’nı tekrar izledikten sonra tekrar sınava girmeye hak kazanırsınız. Tekrar izlemelerde kesinlikle ücret ödemezsiniz. Çünkü Tıbbi Sekreterlik Kursunuz ömür boyu sizindir. İstediğiniz kadar tekrar edebilir, geriye dönük olarak bilgilerinizi tazelemek için tekrar tekrar eğitimi izleyebilirsiniz.


Tıbbi Sekreterlik Kursu’nun Kurumlar İçin Faydaları Nelerdir?

Tıbbi Sekreterlik Kursu’nun kurumlar için faydaları nelerdir sorusunu cevaplandıralım. Tıbbi Sekreterlik kurumlara faydasını açıklayalım. 

Tıbbi Sekreterlik Eğitimi almış olan kişiler kurumlarda tıbbi sekreter olarak çalışabilir. Ve diğer departmanlara geçiş için temel oluşturmuş olurlar. Eğitim sayesinde işi temelden bilmeleri sebebiyle sağlık kuruluşu için kalifiye çalışan olurlar.


Tıbbi Sekreterlik Kursu’na Kurumsal Başvuru Nasıl Yapılır?

Tıbbi Sekreterlik Kursu’na kurumsal başvuru nasıl yapılır hep birlikte inceleyelim. Tıbbi Sekreterlik Eğitimi’ne başvurunuzu eğitim sayfasından yapabilirsiniz. 

Başvuru butonuna tıkladığınızda Tıbbi Sekreterlik Eğitimi başvuru formu açılacaktır. Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı başvuru formunu doldurunuz. Satış temsilcileri, iletmiş olduğunuz iletişim numarasından Tıbbi Sekreterlik Eğitimi için size ulaşacaktır.


Tıbbi Sekreterlik Kursu Fiyatları

Tıbbi Sekreterlik Kursu fiyatları, eğitimi veren eğitim kurumuna göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle eğitimi verecek olan Tıbbi Sekreterlik eğitmeninin bilgisi burada çok önemlidir. 

Bunun dışında sunulan diğer imkânlar da Tıbbi Sekreterlik Eğitimi ücretini etkilemektedir. Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise eğitim sonunda sertifika verilip verilmemesidir.


Tıbbi Sekreterlik Kursu Sınavı

Tıbbi Sekreterlik Kursu sınavı, sertifika alamaya hak kazanmak için geçilmelidir. Tıbbi Sekreterlik Eğitimi sınavını geçmek için soruların yüzde ellisini, yani en az yarısına doğru cevap vermelisiniz. Sınavda başarılı olamamanız durumda Tıbbi Sekreterlik Eğitimi sınavını tekrarlama şansınız bulunmaktadır. 

Sınavı geçtikten sonra Tıbbi Sekreterlik Eğitimi sertifikalarınız için başvuru yapabilirsiniz. Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı sertifikalarınız sisteme tanımladığınız adresinize kargo ile iletilecektir.

Ne Öğreneceğim?

 • Gerekli tıbbi terminolojiye hâkim olacaksınız.
 • Yönetmelikler hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
 • Hasta ihtiyaçları ile doktorların taleplerini yerine getirme becerisine sahip olacaksınız.
 • Hasta kayıtlarının tutulması, hasta kayıtlarının açılması gibi görev tanımınızda yer alan işleri başarıyla gerçekleştireceksiniz.
 • Sahip olduğunuz tıbbi sekreterlik sertifikası sizi bir adım öne çıkaracak.
 • Uzaktan eğitimle istediğiniz her an bilgi hatırlamak için derslerinize tekrar bakabileceksiniz.
Gereksinimler
 • En az okur-yazar olanlar katılabilir.
 • Yaş sınırlaması yoktur.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Resmi veya özel sağlık kurum ve kuruluşlarında danışman, hasta yönlendirme personeli, hekim asistanı ve kayıt işlemleri personeli olarak çalışmak isteyen kişiler,
 • Resmi veya özel sağlık kurum ve kuruluşlarında danışman, hasta yönlendirme personeli, hekim asistanı ve kayıt işlemleri personeli olarak çalışan kişiler,
 • Sağlık kurumlarında görev almak isteyen kişiler
Kurs içeriği
0 Ders 00:00:00 Saat
+ Daha fazla göster
Benzer Kurslar
00:00:00 Saat
Güncellenmiş Pz, 17-Eyl-2023
0 0 1000 ₺ 450 ₺
00:00:00 Saat
Güncellenmiş Pz, 17-Eyl-2023
0 0 1000 ₺ 450 ₺
00:00:00 Saat
Güncellenmiş Pz, 17-Eyl-2023
0 0 1000 ₺ 450 ₺
Eğitmen Hakkında

Online Eğitim Akademi

E-Devlet Onaylı Mesleki Eğitim Belgesi , Uluslararası Mesleki Eğitim Belgesi , Meb Onaylı Mesleki Eğitim Belgesi , Üniversite Onaylı Mesleki Eğitim Belgesi , E-Devlette Sorgulanabilir Sertifikalar , Mesleki Eğitim Kursları

4 Değerlendirme | 32 Öğrenciler | 19 Kurslar
Öğrenci Geri Bildirimi
0
0 Değerlendirme
 • (0)
 • (0)
 • (0)
 • (0)
 • (0)

Değerlendirme

1000 ₺ 450 ₺
Bu Kursun İçeriği:
Telefon
WhatsApp